Postet nga: granit xhaka

Arteta nënvizon katër ndryshime të Granit Xhakës që kanë frymëzuar Arsenalin këtë sezon

Mikel Arteta beson se ndryshimi i mentalitetit është një nga arsyet që qëndron pas formës së Granit Xhakës këtë sezon.

Xhaka shënon gol në Serbi kundër Bjellorusisë

Futbollisti kosovar Granit Xhaka ka shënuar gol në ndeshjen mes Zvicrës dhe Bjellorusisë.

FIFA dënon Serbinë për sjellje të pahijshme të lojtarëve dhe fyerjes së Xhakës dhe Shaqirit nga tifozët serbë

Komiteti Disiplinor i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA) ka dënuar Federatën e Futbollit të Serbisë me 50 mijë franga për thirrjet fyese të tifozëve ...

E përditshmja zvicrane, Blick: A po i provokon Xhaka edhe një herë politikisht serbët

Pas fitores spektakolare ndaj Serbisë, sjellja e Granit Xhakës jep të paktën aq material për polemika sa edhe edhe vetë kualifikimet e 16-të më të mirëve.

Daily Mail: Xhaka po hetohet për një trukim të mundur të ndeshjes në të cilën përfshihet edhe mafia shqiptare

Gazeta angleze, “Daily Mail” i ka kushtuar një artikull pretendimeve nga hetuesit anglezë lidhur me një karton ndëshkimi të dhënë ndaj Granit Xhakës në Premier Ligën ...

Historia e futbollistëve me prejardhje shqiptare te kombëtarja e Zvicrës

Sot në ora 18:00, kombëtarja e Kosovës në futboll do të ndeshjet me kombëtaren e Zvicrës për herë të parë në histori.

Baba i Granit Xhakës flet para ndeshjes Zvicra-Kosova

Për Granit Xhakën, futbollistin shqiptar që përfaqëson kombëtaren e Zvicrës ndeshje e nesërme kundër Kosovës pritet të jetë e veçantë.

Shaqiri: Nuk festoj nëse shënoj ndaj Kosovës

Xherdan Shaqiri pritet të jetë titullar për Kombëtaren e Zvicrës në ndeshjen e nesërme që Zvicra do ta zhvillojë kundër Kosovës në ndeshjen e ...