Postet nga: granit xhaka

Granit Xhaka e Albion Ajeti e vizitojnë Kombëtaren e Kosovës (Foto)

Granit Xhaka dhe Albion Ajeti, sot e kanë vizituar Kombëtaren e Kosovës, e cila është duke qëndruar në Southampton në hotelin “Hilton”.

Ish-trajneri i Baselit: Xhaka, një lider i lindur

Ish-ajneri i Basel, Heiko Vogel, beson se Granit Xhaka ishte lojtari më i mirë që pa në ish-skuadrën e tij, duke tejkaluar madje Xherdan Shaqirin dhe Mohamed Salah.

Promovohet libri për Granit dhe Taulant Xhakën

Në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës sot është promovuar libri “Legjendat e futbollit, Vëllezërit Xhaka, Ambasadorët” i autores Hava Kurti- Krasniqi.

Granit Xhaka, kapiten i Arsenalit

Mesfushori kosovaro-zvicran, Granit Xhaka, do të jetë zgjedhja e parë e trajnerit Unai Emery për kapiten të Arsenalit për këtë sezon.

Një vit nga 'Nata e Shqiponjave' në Kaliningrad

Njerëzit nga gjithë bota po shihnin nga Kaliningrad i Rusisë një ndeshje të zakonshme futbolli të kampionatit botëror.

Granit Xhaka zbulon se kush i pagoi dënimin për “shqiponjën”

Në vigjilje të ndeshjes së yjeve ndërmjet ekipit të Granit Xhakës dhe atij të Milot Rashicës kanë folur edhe protagonistët e ndeshjes.

Të shtunën ndeshja e yjeve, Granit Xhaka vs Milot Rashica

Të shtunën me datë 15 qershor, në orën 20:00, yjet e futbollit kosovarë dhe europian, Granit Xhaka dhe Milot Rashica do të zbresin në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinës.

Notat e lojtarëve: Ronaldo lojtari i ndeshjes, Granit Xhaka lojtari më i dobët (FOTO)

Portugalia e mposhti Zvicrën me rezultat 3-1, duke kaluar në finale të Ligës së Kombeve.