Postet nga: fifa

FIFA dënon Serbinë për sjellje të pahijshme të lojtarëve dhe fyerjes së Xhakës dhe Shaqirit nga tifozët serbë

Komiteti Disiplinor i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA) ka dënuar Federatën e Futbollit të Serbisë me 50 mijë franga për thirrjet fyese të tifozëve ...

FIFA gjobit Serbinë

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA në lidhje me flamurin me hartën e Serbisë, që përfshinte edhe Kosovën, bashkë me mbishkrimin "Jo dorëzim" ...

Çeku pret që FIFA ta dënojë Serbinë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Hajrulla Çeku, tha se Federatës Botërore të Futbollit nuk do t’i duhet shumë kohë që të hetojë dhe ...

FIFA inicion edhe një procedurë disiplinore ndaj Serbisë

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka nisur procedura disiplinore ndaj Federatës së Futbollit të Serbisë, lidhur me dyshimet për shkelje gjatë ndeshjes me Zvicrën.

FFK ankesë në FIFA ndaj fyerjeve dhe thirrjeve raciste të trajnerit e tifozëve serbë

Federata e Futbollit e Kosovës është ankuar në FIFA ndaj fyerjes së rëndë të trajnerit të Përfaqësueses së Serbisë dhe veprimeve raciste të tifozëve serbë ...

Ministri Çeku: Kam pranuar qindra mesazhe fyese dhe kërcënuese nga Serbia

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka thënë se ka pranuar qindra mesazhe fyese dhe kërcënuese nga Serbia.

Daçiq e quan hipokrizi nisjen e masave disiplinore nga FIFA ndaj Serbisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë të dielën se Serbia si shtet nuk mund të reagojë ndaj faktit që Federata Ndë...

AP: FIFA akuzon Serbinë për varjen e flamurit në dhomat e zhveshjes së klubit serb

Federata serbe e futbollit është akuzuar nga FIFA këtë të shtunën për varjen e një pankarte politike për shtetin fqinj të pavarur, Kosovën në dhomat ...