Postet nga: granit xhaka

Zvicra e mposht Irlandën dhe mban gjallë shpresat për Europian (VIDEO)

Zvicra ka shënuar fitore me rezultat 2-0, ndaj Iralandës, ndeshje e vlefshme për kualifikimet për “Euro 2020”.

Granit Xhaka e Albion Ajeti e vizitojnë Kombëtaren e Kosovës (Foto)

Granit Xhaka dhe Albion Ajeti, sot e kanë vizituar Kombëtaren e Kosovës, e cila është duke qëndruar në Southampton në hotelin “Hilton”.

Ish-trajneri i Baselit: Xhaka, një lider i lindur

Ish-ajneri i Basel, Heiko Vogel, beson se Granit Xhaka ishte lojtari më i mirë që pa në ish-skuadrën e tij, duke tejkaluar madje Xherdan Shaqirin dhe Mohamed Salah.

Promovohet libri për Granit dhe Taulant Xhakën

Në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës sot është promovuar libri “Legjendat e futbollit, Vëllezërit Xhaka, Ambasadorët” i autores Hava Kurti- Krasniqi.

Granit Xhaka, kapiten i Arsenalit

Mesfushori kosovaro-zvicran, Granit Xhaka, do të jetë zgjedhja e parë e trajnerit Unai Emery për kapiten të Arsenalit për këtë sezon.

Një vit nga 'Nata e Shqiponjave' në Kaliningrad

Njerëzit nga gjithë bota po shihnin nga Kaliningrad i Rusisë një ndeshje të zakonshme futbolli të kampionatit botëror.

Granit Xhaka zbulon se kush i pagoi dënimin për “shqiponjën”

Në vigjilje të ndeshjes së yjeve ndërmjet ekipit të Granit Xhakës dhe atij të Milot Rashicës kanë folur edhe protagonistët e ndeshjes.

Të shtunën ndeshja e yjeve, Granit Xhaka vs Milot Rashica

Të shtunën me datë 15 qershor, në orën 20:00, yjet e futbollit kosovarë dhe europian, Granit Xhaka dhe Milot Rashica do të zbresin në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinës.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!