Postet nga: Grabitje e Armatosur

Operacioni policor "Dorëza", vë në pranga dy të dyshuar për grabitje të armatosur

Policia në Prishtinë ka njoftuar se ka kompletuar operacionin policor të koduar "Dorëza", me qëllim të arrestimit të personave që kohëve të fundit kanë qenë të pë...

Të armatosur e të maskuar, disa persona lëndojnë rojen dhe grabisin deponë e materialit ndërtimor

Një roje e në depoje të materialit ndërtimor ka marrë lëndime trupore pasi është sulmuar në vendin e punës nga katër persona.

Një person i armatosur grabitë filialen e një kompanie në kryeqytet

Një person i dyshuar, i armatosur e ka grabitur filialen e një kompanie për shërbime të shpejta të  transferimit të parave dhe shërbimeve të pagesave.

Grabitje e armatosur në Veternik në 3 të mëngjesit, arrestohet i dyshuari

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 03:00, ka ndodhur një grabitje e armatosur në një pompë të derivateve në lagjen Veternik në Prishtinë.

Grabitje e armatosur në Prishtinë, hajni u hyn në banesë

Dy qytetare të Prishtinës kanë raportuar në Polici se një person i panjohur, i maskuar dhe me armë, ka hyrë në banesën e tyre dhe nën kë...

Paraburgim për dy të dyshuarit për tetë grabitje të armatosura

Gjykata e Ferizajt ka caktuar masën e paraburgimit ndaj B.G. dhe V.S., të cilët dyshohen për tetë raste të grabitjeve.

Arrestohen të dyshuarit për grabitje në Milloshevë të Obiliqit

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme nga policia në n dyshimin për përfshirje në një grabitje të armatosur.

Grabitje e armatosur brenda pompës së derivateve në Ferizaj

Një grabitje e armatosur ka ndodhur pasditen e djeshme në një pompë të derivateve në fshatin Gerlicë të Ferizajt.