Postet nga: bedri shabani

Gjykata i lë edhe për dy muaj në paraburgim Bedri Shabanin dhe Muharrem Qerimin, të dyshuar për spiunazh

Gjykata e Prishtinës i ka lënë nën masën e paraburgimit edhe për dy muaj dy të dyshuarit për spiunazh, Bedri Shabanin dhe Muharrem Qerimin.

Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh - 'Kanë udhëtuar shpesh në Serbi'

Vendimi i Apelit më të cilin është vërtetuar vendimi i Gjykatës Themelore, që të dyshuarit për spiunazh Bedri Shabani dhe Muharrem Qerimi duhet të lihen nën ...

'Vendim arbirtar', 'Supozime' - Çka thuhet në ankesat e avokatëve për paraburgimin e të dyshuarëve për spiunazh?

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar vendimin e Gjykatës Themelore që dy të dyshuarit për spiunazh, Bedri Shabani dhe Muharrem Qerimi, duhet të lihen nën masë...

Apeli vërteton paraburgimin ndaj dy të dyshuarëve për spiunazh, refuzohen ankesat e avokatëve

Gjykata e Prishtinës, më 06.06.2024, u kishte caktuar masën e paraburgimit Bedri Shabanit dhe Muharrem Qerimit, të arrestuar më 05.06.2024, nën dyshimin për spiunazh.

Deklarata e avokatit se Bedri Shabani është dëshmitar i Speciales, nga Haga nuk e komentojnë

Zyra për Media e Prokurorit të Specializuar nuk ka pranuar të jep detaje apo ta konfimroj nëse Bedri Shabani, i arrestuar në Kosovë për spiunazh është dë...

Pamje - Momenti kur të dyshuarit për spiunazh nxirren nga Gjykata përmes tunelit

Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit për dy të dyshuarit Bedri Shabani dhe Muharrem Qerimi, të arrestuar dje, më 05.06.2024, për spiunazh.

Avokati Berisha: I dyshuari për spiunazh është dëshmitar i Prokurorisë në Hagë

Njëri nga dy personat që u arrestuan dje, më 05.06.2024, si të dyshuar për spiunazh, është dëshmitar i Prokurorisë në Hagë.