Postet nga: Gjykata në Prishtinë

Dhurata Hoxha (25.07.2023) Foto- Laurant Berisha

Dy dëshmitarë dëshmuan në gjykimin e ish-ministres Dhurata Hoxha, e akuzuar se paratë e Ministrisë i shfrytëzoi për fushatë zgjedhore

Dhurata Hoxha, Gëzim Dushi, Fitim Mustafa dhe Ekrem Tahiri dolën sërish para Gjykatës për t’u përballur me akuzat për keqpërdorim dhe ...

Pamje nga dita kritike e vrasjes së Ivanoviqit shfaqen në gjykimin ndaj 6 të akuzuarve - VIDEO

Në gjykimin për rastin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, ku të akuzuar janë 6 persona, janë lëshuar video-incizime të ditës kur edhe ishte vrarë i Ivanoviq.

Dështon seanca gjyqësore ndaj Skender Hysenit, akuzohet për mosdeklarim të pasurisë

Në gjykimin për mosdeklarim të pasurisë ku i akuzuar është Skender Hyseni, ka munguar dëshmitari Ilir Kelmendi.

Konjufcës i vjetërsohet vepra penale për pengim të personave zyrtarë

Kryeparlamentari Galuak Konjufca i cili akuzohej për hedhje të gazit lotsjellës dhe pengim të personave në kryerjen e detyrës zyrtare, tash e tutje do të gjykohet vetë...

A e kishte parë Ismet Beqiri Konjufcën duke hedhur gaz lotsjellës në 2016 në kuvendin?

Ish-deputeti i kuvendit të Kosovës, Ismet Beqiri ka dhënë dëshminë e tij lidhur me rastin e hedhjes së gazit lotsjellës në kuvendin e Kosovës në ...

Konjufca në gjykatë i akuzuar për gazin lotsjellës, Grabovci dëshmitar

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka dalë sot para Gjykatës së Prishtinës në cilësinë e të akuzuarit për hedhje të gazit lotsjellës ...

Ministrja Rozeta Hajdari pas përfundimit të seancës 11.10.2023 Foto: Laurant Berisha

Gjykata dënon ministren Rozeta Hajdari për aksidentin në të cilin u godit një e mitur

Gjykata Themelore e Prishtinës e ka dënuar ministren Rozeta Hajdarin me 200 euro gjobë për rastin e aksidentit ku kishte goditur një vajzë të mitur me veturë.

Kryeimami i Pejës kërkon 40 mijë euro dëmshpërblim nga gazeta “Zëri” dhe Arbana Xharra për shpifje dhe fyerje

Shtatë vjet pas dorëzimit të padisë, kryeimami i Pejës, Enes Goga, është dëgjuar në cilësinë e paditësit, në rastin përmes të cilit ai ka ...