Postet nga: Gjykata e Prishtinës

Ndalet rryma në rastin “Hidrocentralet”

Në Gjykatën e Prishtinës ku po mbahet seanca për rastin e njohur si “Hidrocentralet” ndaj ish-ministrave të qeverisë "Thaçi 2", është ndalur energjia elektrike.

Kryetarja e re e Gjykatës së Prishtinës me 50 mijë euro borxhe

Kryetarja e re e Gjykatës së Prishtinës Albina Shabani - Rama ka pasuri në vlerë prej rreth 200 mijë eurove.

Pse u lirua nga akuza për gazin lotsjellës ministrja Albulena Haxhiu?

Një vendim i gjykatës së Prishtinës e ka liruar nga akuza ministren e Drejtësisë Albulena Haxhiu, për mbajtjen e kundërligjshme të gazit lotsjellës.

1 muaj paraburgim të dyshuarve në rastin e 400 kg kokainë

Gjykata e Prishtinës i ka caktuar masën e paraburgimit shtatë të dyshuarve në rastin e 400 kg kokainë, që u konfiskua të hënën në Lipjan.

Pas 3 vitesh KPMSHC urdhëron ATK-në që të shikoj nëse 20 inspektoret e përzgjedhur i plotësonin kriteret e konkursit

Administrata Tatimore e Kosovës po vazhdon të ketë probleme me konkurset për inspektor tatimor të cilat i ka zhvilluar gjatë viteve të fundit.

Shtyhet seanca ndaj dy policëve të akuzuar për keqtrajtimin e të riut në stacionin policor

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj dy zyrtarëve policorë, Haris Kelmendi dhe Agon Hyseni, të akuzuar nga Prokuroria për keqtrajtim gjatë detyrës zyrtare.

Ministri Aliu sot pritet të dalë para gjykatës

Sot, është paraparë të mbahet, shqyrtimi gjyqësor kundër  Liburn Aliut, ministër i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, i cili akuzohet për keqpërdorim të ...

Hulumtimi i KALLXO: Pranon fajësinë për ryshfet laboranti i IKShPK-së

Laboranti i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik (IKShPK), Betim Selimi i cili ishte zënë nga ekipi i KALLXO.com duke marrë ryshfet me qëllim të pë...