Postet nga: Egzon Azemi

Aktakuza ndaj zëdhënësit dhe asamblistit të LVV-së, cilat ishin komentet në Facebook ndaj gjyqtarit dhe prokurorit?

Më 28 dhjetori të vitit 2022, Gjykata e Prishtinës kishte aprovuar propozimin e Prokurorisë Speciale që të dyshuarit për sulm në zyrat e KQZ-së në veri të vendit, i ndryshoi ...

Zëdhënësi i LVV-së Manxhuka dhe asamblisti Azemi ftohen për intervistim nga Prokuroria Speciale

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Arlind Manxhuka dhe asamblisti kësaj partie në Prishtinë, Egzon Azemi janë ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale e ...

Procesi gjyqësor ndaj ministrit Sveçla për pjesëmarrje në protestën e vitit 2013 drejt vjetërsimit

Procesi gjyqësor ku i akuzuar është ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe 9 të tjerë për pjesë marrje në protestën e vitit 2013 është duke ...

Deklarohen të pafajshëm tre të akuzuarit për veprime huligane ndaj policëve , veçohet procedura ndaj ministrit Sveçla dhe të tjerëve

Për veprimet që u bënë më 27 qershor 2013, ministri aktual i Punëve të Brendshme dhe disa persona të tjerë sot ishte paraparë të uleshin prapë në bankën ...

Përplasje mes gjyqtarit dhe sekretarit të Qendrës së LVV-së në Prishtinë

Sekretari i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Egzon Azemi, sot është paraqitur në Gjykatën e Prishtinës në cilësinë e të akuzuarit për ...

Ministri i Brendshëm i ulur në bankën e të akuzuarit nën akuzën për veprime të dhunshme, huligane ndaj policëve në 2013-ën

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla dhe disa prej të akuzuarve tjerë për veprime të dhunshme, huligane, hedhje të gurëve, ngjyrës, sferave të qelqit, shisheve, mjete ...

LVV: Komuna e Prishtinës po përkrah projektin e dyshimtë të NPB-së në ‘Lakrishtë’

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për media bëri të ditur se sot mbahet seanca gjyqësore në Gjykatën Themelore ku pritet vendimi për ...

LVV dorëzon padi kundër NPB-së dhe 3 kompanive, shkak projekti 120 milionësh

Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë ka dorëzuar padi kundër Ndërmarrjes Publike Banesore(NPB) dhe tre kompanive private, në lidhje me projektin për ndërtimin e ...