Postet nga: Gjakove

Punëtori dyshohet se iku bashkë me pazarin ditor

Një person i dyshuar është arrestuar nën dyshimin se më datën 28 prill në një pompë të derivateve kishte marrë pazarin ditor dhe nuk ishte lajmëruar më.

Gjakovë, paraburgim për personin që dyshohet për shtytje të vrasjeve të mbetura në tentativë

Gjykata e Gjakovës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj M.Gj.

Dyshohet se planifikonte të kryente vrasje, shtetasi nga Shqipëria arrestohet në Gjakovë

 

I mituri dyshohet se e kanosi me thikë motrën e tij

Një i mitur është arrestuar, pasi që dyshohet se kishte kanosur motrën e tij.

Një muaj paraburgim për vrasësin e dyshuar të ekstraduar nga Shqipëria

Pas kërkesës së Prokurorisë së Prizrenit, Gjykata e Gjakovës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj Dodë Gjikolaj, të dyshuar për vrasjen me ...

I dyshuari për vrasjen me eksploziv në Smolicë të Gjakovës sillet në gjykatë nën masa të rrepta të sigurisë

D. Gj., i dyshuar për vraje në Smolicë të Gjakovës, nën masa të rrepta të sigurisë është sjellë në Gjykatën e Gjakovës. Ai u soll ...

Ngritet aktakuzë ndaj dy personave për prostitucion

Është ngritur aktakuzë ndaj dy personave, të cilët dyshohet se kanë kryer veprën penale “Mundësimi ose detyrimi në prostitucion në bashkëkryerje”.

Arrestohet nën dyshimin se kanosi policët pasi i shqiptuan gjobë për mosrespektimin e masave anti-COVID

Një person është arrestuar nën dyshimin se i njëjti ka kanosur me fjalë zyrtarët policor të cilët i kishin shqiptuar një gjobë për mos respektim ...