Postet nga: Gjakove

Gjakovari në gjendje të dehur kërcënon ish-gruan

Një burrë nga Gjakova në gjendje të dehur ka kanosur verbalisht ish-gruan e tij.

Gjakovë, i ndaluari dëmton pajisjet sanitare dhe murin ndarës në stacionin policor

Një person i ndaluar nga Policia po akuzohet se derisa ishte në Qendrën e Mbajtjes në stacion policor, ka dëmtuar pajisjet sanitare dhe murin ndarës në mes ...

Zv/ministri i Shëndetësisë, dënohet për ushtrim të kundërligjshëm të veprimtarisë mjekësore dhe farmaceutike

Gjykatësja Diana Sina, ka dënuar zëvendësministrin në Ministrinë e Shëndetësisë, Pjetër Ndou me 1 mijë e 500 euro gjobë, për ushtrim të kundërligjshë...

Policia hap rast ndaj klerikut serb në Gjakovë për heqjen e flamurit shqiptar në Koshare

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme ka hapur një rast për nxitje të përçarjes dhe mosdurimit në Gjakovë.

Pesë shtetas shqiptarë, anëtarë të familjes, arrestohen në Gjakovë për dhunë në familje

Pesë persona të dyshuar në Gjakovë, tre burra dhe dy gra janë arrestuar nga policia pasditen e djeshme nën dyshimet për dhunë në familje.

Gjakovë, arrestohet për 39 qese marihuanë

Një i dyshuar është arrestuar mbrëmë në Gjakovë për posedim të 39 qeseve të dyshuara me substancën narkotike marihuanë.

Ardian Gjini vizitoi kopshtin zoologjik në Osek Hilë

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, sot ka vizituar kopshtin Zoologjik “Ujku Trump” në Osek Hilë.

Sa ju kushtuan komunave testet serologjike për testimin e COVID-19?

Tri komuna të Kosovës kanë hapur tenderë për të blerë teste serologjike për testimin e qytetarëve për COVID-19.