Postet nga: Giovanni Pietro Barbano

Situata në Prokurorinë e Mitrovicës, temë diskutimi në takimin e Kryeprokurorit të Shtetit me Shefin EULEX-it

Ushtruesi i Detyrës së Kryeprokurorit të Shtetit, Besim Kelmendi dhe Shefi i Misionit të EULEX-it, Giovanni Pietro Barbano, kanë mbajtur takim për të diskutuar lidhur me forcnimin e  ...

Barbano: EULEX-i është i shqetësuar nga ndalimi i zv.drejtorit të Policisë së Kosovës në Serbi

Janë bërë gati 48 orë prej kur zëvendësdrejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq, është ndaluar nga autoritetet e Serbisë.

Kurti për regjistrimin e automjeteve me targa legale në veri: Proces pozitiv dhe shembull i respektimit të ligjit

“Proces pozitiv, shembull i respektimit të ligjshmërisë, rezultat i lehtësimit financiar të ofruar nga qeveria dhe gatishmërisë së qytetarëve për integrim” - janë fjalët ...

Presidentja Osmani takoi shefin e EULEX-it e komandantin e KFOR-it

Pas takimeve që pati me organet e rendit e të sigurisë në vend, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar edhe komandantin e misionit të NATO-s, KFOR dhe shefin ...

Konjufca pret në takim shefin e ri të EULEX-it: Kosova mbetet e përkushtuar për paqe

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në një takim me karakter njoftues shefin e ri të Misionit të Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit, ...

Dorëheqja e policëve në veri, reagon edhe ambasadori gjerman

Pas dorëheqjeve të disa pjesëtarëve të Policisë së Kosovës nga komuniteti serb ka reaguar edhe ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde.

Shefi i EULEX-it e quan të papranueshëm frikësimin e policëve të Kosovës nga radhët e komuniteteve joshumicë

Shefi i EULEX-it në Kosovë, Giovanni Pietro Barbano, ka reaguar lidhur me shënjestrimin e policëve të komunitetit serb që sapo i janë bashkuar Policisë së Kosovës.

Kurti takon shefin e ri të EULEX-it, Giovanni Pietro Barbano

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim shefin e ri të Misionit të Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit, EULEX, Giovanni Pietro Barbano, me rastin e ...