Postet nga: fitore pacolli

Fitore Pacolli kërkon përgjegjësi për vonesën e Kushtetueses në vendimin për qeverinë Hoti

Ish- deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LVV-së, Fitore Pacolli ka reaguar ndaj diskutimeve të fundit në Kosovë, rreth asaj se kush ka dhe nuk ka ...

Pacolli: Askush nuk ka mundur e as nuk do të mund ta ndalë vullnetin e popullit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka reaguar në Facebook pas publikimit të aktgjykimit të plotë nga Gjykata Kushtetuese për ligjshmërinë e zgjedhjes së Qeverisë Hoti.

Zv/kryeministri i del në mbrojtje djalit të Haxhi Shalës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka deklaruar se nuk ka qenë në marrëveshje të koalicionit që djali i deputetit të AAK-së, Haxhi Shala të bëhej ...

Anëtarë të Komisionit për Punë të Jashtme e konsiderojnë si pazar politik emërimin e djalit të Haxhi Shalës si Konsull

Gjatë ditës së djeshme u publikua në media lajmi se djali i deputetit Haxhi Shala, Flakroni, me dekretin e ish presidentit Hashim Thaçi është emëruar konsull i ...

Kuvendi mban seancë për pezullimin njëvjeçar të aplikimit të Kosovës në organizata ndërkombëtare

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancë për pezullimin e aplikimit të Kosovës në organizata ndërkombëtare, që u nënshkrua në Shtëpinë e Bardhë ...

Hoti- deputetes së VV-së: Ti veç don me bo 'shou' në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në Kuvendin e Kosovës ka folur rreth punëve pas shpërbërjes së Ministrisë së Integrimit Evropian dhe formimit të një zyre ...

Vetëvendosje: Mos anëtarësimi në organizata ndërkombëtare, dëm i pariparueshëm për Kosovën

Deputetja e Lëvizjës Vetëvendosje, Fitore Pacolli, tha se moratoriumi 1 vjeçar për mos antarësim në organizata ndërkombëtare do të shkaktojë dëme të ...

Pacolli: Delegacioni nga Kosova në ShBA, shumë i dobët karshi atij serb

Në ditët kur delegacionet e Serbisë dhe Kosovës pritet të kenë takime intensive për arritjen e marrëveshjes mes dy shteteve, partitë opozitare kanë refuzuar t'i bashkangjiten ...