Postet nga: fitore pacolli

Ganimete Musliu, deputetes së VV-së: Fitore mbylle gojën kur flas unë

Në seancën për rishikimin e buxhetit e cila po vazhdon të mbahet në Kuvendin e Kosovës gjatë kohës sa deputetja e Kuvendit të Kosovës nga ...

Deputetja e LVV-së, Hotit: Po e vazhdoni dialogun e Thaçit

Në seancën e sotme të Kuvendit në pjesën e pyetjeve parlamentare, deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli deklaroi se ditët e fundit po rikonfirmohet ajo ...

Fitore Pacolli i bashkohet Kurtit, dhuron gjysmën e pagës për shëndetësinë

Pas kryeministrit në detyrë Albin Kurti, i cili dhuroi gjysmën e pagës për të ndihmuar sistemin e shëndetësisë në Kosovë, edhe deputetja e Lëvizjes ...

Haradinaj flet rreth deklaratës së Fitore Pacollit për nënën e tij

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka reaguar ndaj deklaratës së Fitore Pacollit, duke thënë se nuk beson që Pacolli ka dashur të ofendojë nënat shqiptare, e aq ...

Fitore Pacolli i reagon Isa Mustafës: Turp është të shfrytëzosh të mirat e shtetit për vete dhe familjen

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli,  ka reaguar kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa.

Deputetja e LVV-së: Nëse Xhamajka s'e ka njohur Kosovën, të shkarkohet ambasadorja Çitaku

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka kërkuar shkarkimin e Ambasadores së Kosovës në SHBA , Vlora Çitakut, nëse lajmi se shteti i ...

Ish-zëdhënësja ia kërkon dorëheqjen Shpend Ahmetit

Fitore Pacolli, ish- zëdhënëse e komunës së Prishtinës, tani deputete në Kuvendin e Kosovës nga Vetëvendosje, ka kërkuar dorëheqjen e Shpend ...

Vetëvendosje: Qeveria e Shpend Ahmetit ka krijuar mundësinë për ndërtimet në Badovc

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prishtinë, ka mbajtur një konferencë për media, ku kanë folur për ndërtimet afër Liqenit të Badovcit.