Postet nga: fitore pacolli

Qytetari nga Klina: Nga fabrika e çimentos mund të ketë pak zhvillim e shumë shpenzime për shërim

Afër 5 mijë qytetarë të Klinës e kanë nënshkruar një peticion në vitin 2020, ku e kanë kundërshtuar ndërtimin e një fabrike të çimentos në Dollc.

Shtyhet për javën tjetër shqyrtimi i Projektligjit për mbrojtjen e ajrit nga ndotja

Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim e ka zhvendosur nga rendi i ditës shqyrtimin e Projektligjit për Mbrojtjen e ajrit nga ndotja.

Pacolli: Të ndërpritet shqiptimi i dënimeve dhe vendosja e bllokadave nga "Prishtina Parking"

Kryetarja e Komisionit parlamentar për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim bashkë me deputetin Salih Zyba kanë takuar kryetarin e Komunës së Prishtinës, Përparim Rama.

Zemaj: Arsyetimet për shkarkim të bordit të ARH-së, puro politike

Armend Zemaj deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës tha se është banal arsyetimi për shkarkimin e anëtarëve të Bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave.

Instituti GAP: Përkundër granteve dhe subvencioneve në bujqësi, nuk janë arritur rezultatet e pritura

Instituti GAP sot prezantoi gjetjet e raportit të "Ndikimit të subvencioneve dhe granteve në prodhimin bujqësor".

Pacolli thotë se nuk pranoi të nënshkruajë një deklaratë pasi Kosova u paraqit me fusnotë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, në seancën e sotme të Kuvendit bëri të ditur se nuk ka pranuar që të nënshkruajë një deklaratë të ...

FOTO – Kuvendi i Kosovës bëhet me mini-parking të biçikletave

Kuvendi i Kosovës tashmë e ka një parking të vogël për ata që ngasin biçikleta.

Fitore Pacolli arsyeton votën pro të anëtarëve të LVV në KQZ

Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli në debatin "Kallxo Pernime" ka arsyetuar vendimin e dy anëtarëve të LVV-së në KQZ, të cilët votuan pro propozimit ...