Postet nga: Final 8

Ky është shorti për Final 8 Kupën e Kosovës në basketboll

Sot gjatë ditës është hedhur shorti për Final 8 në Kupën e Kosovës në Basketboll në konkurrencën e meshkujve.

Basketboll: Prishtina mposht Yllin dhe fiton Kupën e Kosovës

Sigal Prishtina ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll duke e mposhtur Yllin me rezultat 76-82.

Prishtina mposht Pejën dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Prishtina ka shënuar fitore me rezultat 88-90, ndaj Pejës duke kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Basketboll: Ponte Prizreni kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Ponte Prizreni ka mposhtur Vëllaznimin me rezultat 109-106, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të të Kupës së Kosovës në basketboll.

Ylli mposht Bashkimin dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Golden Eagle Ylli ka triumfuar ndaj Bashkimin me rezultat 74-60, për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në basketboll.

Kupa e Kosovës: Rahoveci kalon në gjysmëfinale

Rahoveci ka triumfuar ndaj Trepçës me rezultat 66-64, në çerekfinalen e Kupës së Kosovës në basketboll e njohur si “Final 8”.

Basketboll: Ministria e Shëndetësisë nuk i lejon tifozët për Kupën e Kosovës

Federata e Basketbollit e Kosovës ka njoftuar se përkundër insistimit të tyre që ndeshjet e Kupës së Kosovës të zhvillohen me praninë e tifozëve, ...

Lejohen 200 shikues në ndeshjen për Kupën e Kosovës në basketboll

Kupa e Kosovës në basketboll  e njohur si “Final 8”, do të zhvillohet nga 3 deri më 7 shkurt në Suharekë, në palestrën “13 Qershori”.