Postet nga: Final 8

Kupa e Kosovës: Rahoveci kalon në gjysmëfinale

Rahoveci ka triumfuar ndaj Trepçës me rezultat 66-64, në çerekfinalen e Kupës së Kosovës në basketboll e njohur si “Final 8”.

Basketboll: Ministria e Shëndetësisë nuk i lejon tifozët për Kupën e Kosovës

Federata e Basketbollit e Kosovës ka njoftuar se përkundër insistimit të tyre që ndeshjet e Kupës së Kosovës të zhvillohen me praninë e tifozëve, ...

Lejohen 200 shikues në ndeshjen për Kupën e Kosovës në basketboll

Kupa e Kosovës në basketboll  e njohur si “Final 8”, do të zhvillohet nga 3 deri më 7 shkurt në Suharekë, në palestrën “13 Qershori”.

Basketboll: Rahoveci tërhiqet nga organizimi i Kupës së Kosovës për shkak të referimit

Klubi i Basketbollit Rahoveci, nuk e ka pritur mirë humbjen ndaj Pejës të mërkurën me rezultat 90-85, e cila u luajt në kuadër të xhiros së 16...

Miratohet udhëzuesi i ri për organizimin e Final 8 dhe Superkupës së Kosovë në basketboll nga bordi i FBK-së

Bordi i Federatës së Basetbollit të Kosovës ka miratuar udhëzuesin e ri për organizimin e Final 8 të Kupës së Kosovës dhe udhëzuesin pë...

Gjithçka gati për Final 8 të Kupës së Kosovës

Federata e Basketbollit të Kosovës dhe KB Rahoveci të martën në zyre të FBK-së në një konferencë për media, kanë folur për ‘Final 8’ të Kupës ...