Postet nga: fbk

Këto janë rregullat strikte për tifozët në ‘Final 8’ Kupa e Kosovës në basketboll

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), ka prezantuar rregullat strikte për tifozët, që do të vlejnë për ndeshjet në “Final 8” Kupa e Kosovës në basketboll.

Derbi në “Karagaç”, Peja pret Trepçën

Sot, në ora 18:00 në palestrën sportive në “Karagaç” klubi i basketbollit Peja pret Trepçën.

Superliga e basketbollit kosovar nis nesër

Të premten pritet të nis sezoni i ri në Superlingën e Kosovës në basketboll.

Përballja e madhe – Trepça apo Peja?

E pesta lojë, mes Trepçës dhe Pejës pritet ta vendosë kampionin e ri të Kosovës në basketboll.

Pretendimet për kurdisje, trajneri i Trepçës kishte kritikuar FBK-në për referet e huaj

Klubi i Basketbollit nga kryeqyteti, Prishtina, sot përmes Facebook-ut tha se 'kanë zbuluar skandalin më të madh në basketboll', që pretendohet të ndodhte në ndeshjen e tretë gjysmëfinale ...

FBK merr vendim që të lejojë tifo-grupet e organizuara të tifozëve në ndeshjet e basketbollit

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK), ka njoftuar se ka marrë vendim që të lejohen të marrin pjesë nëpër ndeshjet e basketbollit tifo-grupet e organizuara të tifozë...

Peja – Trepça derbi i javës në superligën e basketbollit

Peja – Trepça do të jetë derbi i javës së 19-të në Princ Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Kosova U15 në basketboll, pjesëmarrëse në turneun e YDF-së në Maqedoninë Veriore

Kombëtarja e Kosovës në Basketboll në grupmoshat U15, në të dy konkurrencat, meshkujve dhe femrave, do të marrë pjesë në turneun e YDF-së në Maqedoninë Veriore.