Postet nga: ffk

FFK nuk i lejon mediat ta përcjellin procesin e zgjedhjeve për kryetar të federatës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), ka njoftuar se nesër do të mbajë Kuvendin e Rregullt Zgjedhor pa prezencën e mediave.

(DOKUMENT) Gjykata refuzon ankesën e Gramoz Vokrrit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka refuzuar ankesën e Gramoz Vokrrit lidhur me ligjshmërinë e thirrjes së Kuvendit të rregullt zgjedhor për kryetar të FFK-së i caktuar pë...

FFK nesër prezanton selektoren e Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës gjatë ditës së nesërme do të prezantojë selektoren e Kosovës në kategorinë e vajzave.

Gramoz Vokrri flet për KALLXO.com pasi iu refuzua kandidatura e tij për të parin e FFK-së

Komisioni për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të Federatës së Futbollit të Kosovës ka vendosur që të refuzojë kandidaturën e Gramoz Vokrrit për të parin ...

Komisioni refuzon kandidaturën e Gramoz Vokrrit për të parin e FFK-së

Komisioni për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të FFK-së, ka vendosur që të pranojë kandidaturën e Agim Ademit dhe ta refuzojë kandidaturën e Gramoz Vokrrit për ...

UEFA i dërgon letër FFK-së për Agim Ademin

Një letër e UEFA-s është pranuar sot nga Federata e Futbollit të Kosovës.

Agim Ademi flet pas arrestimit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka dal me një deklaratë pas lirimit nga mbajtja në Polici.

Sulmi në FFK, Agim Ademi dërgohet në mbajtje

Policia e Kosovës ka njoftuar se rreth orës 14:00 gjatë ditës së djeshme kanë pranuar një rast për sulm i cili ka ndodhur në zyrat e Federatë...