Postet nga: fatmir matoshi

Haradinaj kthen në punë zyrtarin të cilin e shkarkoi ministri Matoshi - DOKUMENT

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka kthyer në punë kryeshefin e Agjencionit për Mbrojtjen e Mjedisit, Ilir Morinën.

Vendosen ekranet për publikimin e të dhënave të cilësisë së ajrit

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, dhe përfaqësuesi kryesor i Zyrës së Agjencisë japoneze JICA për Ballkan, Jiro Takeichi, sot në sheshin  "Në...

Ministria e Mjedisit shpërblen Komunën e Vitisë me 100 mijë euro

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, në një takim që ka pasur me kryetarin e Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka nënshkruar një memorandum bashkë...

Fatmir Matoshi tregon pse u shkarkua Ilir Morina

Kryeshefi i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK), Ilir Morina, është shkarkuar nga kjo pozitë, e që për këtë vendim pati disa akuza drejtuar ...

Foto/Facebook

Ministri Matoshi shkarkon kryeshefin e AMMK-së, Ilir Morinën

Kryeshefi i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK), Ilir Morina, është shkarkuar nga kjo pozitë.

Thirrje për Lumezin që të hetohet vendimi i Fatmir Matoshit për hidrocentrale

Koalicioni i organizatave “Pro Open” i ka bërë thirrje kryeprokurorit të shtetit, Aleksandër Lumezi që të nis hetime për vendimin e ministrit në largim, Fatmir Matoshi që ...

Fatmir Matoshi reagon lidhur me raportimin për 'zbllokimin e lejeve për hidrocentrale'

Ministri në largim i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka thënë së ndërtimi i hidrocentraleve do të bëhet paraprakisht duke respektuar kushtet dhe vullnetin e ...

Vendimi skandaloz para zgjedhjeve, ministri i zhbllokon lejet për hidrocentrale

Një vendim kundërthënës është marrë nga ministri në largim i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi. Ai ka vendosur ta heqë bllokadën për hidrocentrale ...