Postet nga: fatmir matoshi

Fatmir Matoshi reagon lidhur me raportimin për 'zbllokimin e lejeve për hidrocentrale'

Ministri në largim i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka thënë së ndërtimi i hidrocentraleve do të bëhet paraprakisht duke respektuar kushtet dhe vullnetin e ...

Vendimi skandaloz para zgjedhjeve, ministri i zhbllokon lejet për hidrocentrale

Një vendim kundërthënës është marrë nga ministri në largim i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi. Ai ka vendosur ta heqë bllokadën për hidrocentrale ...

Ministri i Qeverisë Haradinaj PRO shkëmbimit të territoreve me Serbinë

“Mjedisi i pastër për Kosovën”, është kauza të cilën do ta ndjek kandidati i Aleancës Kosova e Re (AKR) për deputet të Kuvendit të ...

750 mijë euro investime në ujësjellësin e Gjakovës

Ministri në largim i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka nënshkruar një memorandum me kryeshefin e KRU “Gjakova”, Ismet Ahmeti, për vazhdimin e punimeve për ...

Nënkryetari i AKR: Nuk do të bëjmë koalicione tjera natën

NISMA dhe AKR duket se nuk do ta zgjerojnë më tej koalicionin e tyre.

Koalicionet, Nisma dhe AKR pritet t’i bashkojnë forcat

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt dhe Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit pritet t’i bashkojnë forcat për zgjedhjet e parakohshme që pritet të bahen më së largu ...

Ministri e gjen Shpellën e Gadimes 'në gjendje të mjerueshme'

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka vizituar sot Shpellën e Gadimes.

MMPH ndan 550 mijë euro për krijimin e zonave të gjelbra në Gjilan

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka njoftuar se sot ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, për ...