Postet nga: AKR

Pacolli letër të hapur Kurtit: Keni hedhur poshtë çdo arritje të dy dekadave të pasluftës

Ish presidenti i Republikës së Kosovës dhe kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behxhet Pacolli iu ka drejtuar një letër të hapur kryeministrit, Albin Kurti.

Behgjet Pacolli rizgjidhet kryetar i AKR-së

Lideri i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka njoftuar se do të vazhdojë udhëheqjen e kësaj partie.

Behgjet Pacolli i bën thirrje AKR-së në Gjilan që ta mbështesin Lutfi Hazirin

Lideri i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka ftuar të gjithë anëtarët dhe mbështetësit e AKR-së në Gjilan që ta mbështesin kandidatin ...

Kandidati i AKR-së për kryetar kërkon rinumërim të votave në Prishtinë

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës në zgjedhjet e 17 tetorit nga Aleanca Kosova e Re, Gëzim Mehmeti, ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ...

Kandidati i AKR-së për Prishtinën tregon së çfarë do të bëhet me ndërtimet në zonën e Badovcit

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleanca Kosova e Re, Gëzim Mehmeti ka thënë se nëse bëhet kryetar, ndërtimet në ...

Tejeci: Do të jap dorëheqje nëse më ngritet aktakuzë

Kandidati i Aleancës Kosova e Re për kryetar të Prizrenit, Afrim Tejeci, ka dhënë disa zotime në DebatPernime përballë Jeta Xharrës.

Kandidati i AKR-së për Prizrenin: 70 për qind të drejtorive do t’ua besoj grave

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit nga AKR-ja, Afrim Tejeci në DebatPernime ka thënë se 70 për qind të drejtorive në komunë do t’ua besojë ...

Programi i AKR-së në Prizren për menaxhim të pandemisë

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit nga Aleanca Kosova e Re (AKR), Afrim Tejeci në DebatPernime ka thënë se në program i kanë disa shtylla pë...