Postet nga: fatmir matoshi

Ministri i Qeverisë Haradinaj PRO shkëmbimit të territoreve me Serbinë

“Mjedisi i pastër për Kosovën”, është kauza të cilën do ta ndjek kandidati i Aleancës Kosova e Re (AKR) për deputet të Kuvendit të ...

750 mijë euro investime në ujësjellësin e Gjakovës

Ministri në largim i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka nënshkruar një memorandum me kryeshefin e KRU “Gjakova”, Ismet Ahmeti, për vazhdimin e punimeve për ...

Nënkryetari i AKR: Nuk do të bëjmë koalicione tjera natën

NISMA dhe AKR duket se nuk do ta zgjerojnë më tej koalicionin e tyre.

Koalicionet, Nisma dhe AKR pritet t’i bashkojnë forcat

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt dhe Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit pritet t’i bashkojnë forcat për zgjedhjet e parakohshme që pritet të bahen më së largu ...

Ministri e gjen Shpellën e Gadimes 'në gjendje të mjerueshme'

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka vizituar sot Shpellën e Gadimes.

MMPH ndan 550 mijë euro për krijimin e zonave të gjelbra në Gjilan

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka njoftuar se sot ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, për ...

MMPH nxjerr pesë udhëzime për legalizimin e 352 mijë objekteve

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit hapësinor përmes një konference për media ka nxjerrë pesë udhëzime për legalizimin e ndërtimeve pa leje.

Ministri i përgjigjet biznesmenit: Nga viti 2017 nuk kemi kërkesë për leje ndërtimi në Brezovicë nga Sabri Novosella

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi ka komentuar deklaratën e biznesmenit Sabri Novosella që pretendon se iu kërkuan ryshfet 800 mijë euro nga zyrtarë të ministrisë ...