Postet nga: fadil vokrri

Drejtuesit e FFK-së bëjnë homazhe te varri i ish-presidentit Fadil Vokrri

Sot Kosova i ka bërë katër vite prej anëtarësimit në shtëpinë e futbollit europian UEFA.

Shpallet tenderi për shtatoren e Vokrrit

Portretizimi në bronz i legjendës së futbollit Fadil Vokrri ka nisur hapat e parë drejt jetësimit.

Kombëtarja e nderoi Fadil Vokrrin në Sofje (FOTO)

Kombëtarja e Kosovës, e cila ndodhet në Sofje për ndeshjen kualifikuese kundër Bullgarisë, sot në njëvjetorin e vdekjes ka nderuar ish-presidentin e Federatës së ...

FFK merr vendime të rëndësishme në prag të njëvjetorit të vdekjes së legjendës Fadil Vokrri

Komiteti Ekzekutiv i Federatës e Futbollit e Kosovës, në mbledhjen e djeshme ka marrë vendim që të themelojnë Komisionin për rregullimin e varrit të legjendës Fadil ...

Veseli merr pjesë në hapjen e Festivalit Olimpik për Fëmijët

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në shoqërinë e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Gashi, ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së festivalit olimpik pë...

Stadiumit 'Fadil Vokrri' i shtohet edhe shtatorja e tij

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se do ta marrë përgjegjësinë për ndërtimin e shtatores së Fadil Vokrrit pranë stadiumit “Fadil Vokrri” në ...

Ministri Gashi propozon pagë mujore për familjen e Fadil Vokrrit

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka njoftuar se sot ka propozuar që familjes së ish-presidentit të FFK-së, Fadil Vokrri, t’i njihet statusi i qytetarit me ...

Krerët e FFK-së bëjnë homazhe te varri i Fadil Vokrrit

Udhëheqësit e Federatës së Futbollit të Kosovës kanë bërë homazhe te varri i Fadil Vokrrit, me rastin e gjashtë mujorit të vdekjes së tij.