Postet nga: fadil vokrri

Kryetari i FFK-së tregon sa bileta janë në dispozicion për tifozët Kosovar

Dita e enjte do t’i përkushtohet në tërësi sportit, pasi luhet ndeshja për kualifikimet në Ligën e Kombeve ndërmjet Kosovës dhe Maltë...

Ndeshja Prishtina- Drenica do të zhvillohet në stadiumin e ri

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit sqaron opinionin publik rreth dilemave të cilat janë ngritur ditëve të fundit rreth mos zhvillimit të ndeshjes në mes të KF ‘Prishtina’ ...

Presidenti dekoron Fadil Vokrrin pas vdekjes

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar ish- Kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Serbia e Kosova duhet ta ndjekin shembullin e Fadil Vokrrit

Shumë më tepër se një futbollist i talentuar, i ndjeri Fadil Vokrri ishte një nga pak ata njerëz të aftë që i bëri bashkë serbët dhe ...

KF 'Llapi' nderon Fadil Vokrrin, e tërheq numrin 9 nga përdorimi

Klubi i Futbollit, FC Llapi përmes një njoftimi nga faqja e saj në Facebook ka njoftuar se për nder të Fadil Vokrrit ka tërhequr numrin 9 nga pë...

Sot ceremonia e varrimit të legjendës së futbollit

Sot do t’ i jepet lamtumira e fundit legjendës së futbollit shqiptar, Fadil Vokrri.

Ky ishte Vokrri me këmishë

Fadil Vokrrin do ta mbaj mend veç me pantollona e këmishë, përderisa shumë të tjerë kanë kujtime prej kohës kur ai ishte 9-shi i Prishtinës apo 10...

Federata e Futbollit jep detajet e ceremonisë së varrimit të Fadil Vokrrit

Federata e Futbollit e Kosovës njofton se ceremonia e varrimit e Presidentit Fadil Vokrri do të zhvillohet nesër më 10 qershor në Prishtinë.