Postet nga: fadil vokrri

“Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj një herë në Kosovë...”, reagimi i Shaqirit për ndeshjen e sotme

Xherdan Shaqiri ka shfrytëzuar profilin e tij privat në Instagram për të treguar se po i plotësohet ëndrra për të luajtur një herë në Kosovën ...

Pesë vjet nga vdekja e njeriut që pavarësoi futbollin e Kosovës

Pesë vjet më parë, Fadil Vokrri, legjenda e futbollit të Kosovës dhe atëherë kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës nuk arriti t'i mbijetojë sulmit në ...

Ndeshja Kosova – Andorra përfundon me barazim

Kosova ka barazuar 1-1 me Andorrën sot në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në ndeshjen për kualifikimet për Euro 2024.

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Drita - Royal Antwerp, këto janë çmimet

Klubi i futbolli “Dita” nga Gjilani ka njoftuar se të martën do të dalin ën shitje biletat për ndeshjen kundër Royal Antwerp.

Kosova pret Greqinë në stadiumin “Fadil Vokrri”

Pas fitores ndaj Qipros në Larnaca, Kombëtarja e Kosovës do të përballet ndaj Greqisë të dielën e 5 qershorit me fillim nga ora 20:45

Kosova i vazhdon përgatitjet edhe sot në Prishtinë, nesër ndryshon lokacion

Kombëtarja e Kosovës në futboll edhe sot gjatë ditës do të vazhdojë të kryej stërvitjet në stadiumin ‘’Fadil Vokrri’’ në Prishtinë, ndërsa nesër ndryshon ...

"El Pais" para ndeshjes Kosovë-Spanjë: Kosova, ëndrra e Fadil Vokrrit

Në ditën kur Kosova do të përballet me Spanjën, media spanjolle "El Pais" ia ka dedikuar një artikull legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri.

Përurohet shtatorja e Fadil Vokrrit

Është përuruar shtatorja e ish-kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrit, në 61 vjetorin e lindjes.