Postet nga: fadil hoxha

Hoxha: RTK më në fund ia ndërpreu kontratën udhëheqësit të shërbimeve të përbashkëta

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Radio Televizionit të Kosovës, Fadil Hoxha ka bërë të ditur se drejtorit të shërbimeve të përbashkëta, Driton Morinë...

 Hoxha: RTK nuk transmetoi shpalljen e konkursit për anëtarë të bordit

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Radio Televizionit të Kosovës, Fadil Hoxha ka thënë se televizioni publik tash e katër ditë nuk e ka transmetuar shpalljen ...

Situata në RTK, Sindikata i kërkon kryeparlamentarit shkarkimin e bordit

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të RTK-së, Fadil Hoxha dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, janë takuar sot.

Hoxha akuzon RTK-në se i dha tender 80 mijë euro anëtarit të PDK-së

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Radio Televizionit të Kosovës, Fadil Hoxha, ka akuzuar RTK-në se i ka dhënë tender anëtarit të Partisë Demokratike të Kosovë...

Si përfundoi i punësuar në RTK personi që e auditoi këtë institucion?

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të RTK-së, Fadil Hoxha, në debat në KALLXO.com ka thënë se ky institucion është audituar vetëm një herë dhe sipas tij ...

Hoxha: Drejtori i RTK-së është zgjedhur jashtëligjshëm

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të RTK-së, Fadil Hoxha, në një intervistë për KALLXO.com ka thënë se bordi i RTK-së e ka shkelur ligjin gjatë emë...

Çka po ndodh me RTK-në - LIVE

Në emisionin e KALLXO.com po diskutohet për situatën në të cilën gjendet transmetuesi publik, RTK.

Sindikata takon Avokatin e Popullit, hapet rast për zgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të RTK-së

Sindikata e Pavarur e RTK-së është takuar sot me Avokatin e Popullit, Hilmi Jashari, për të diskutuar për vendimin e bordit të RTK-së për zgjedhjen e drejtorit ...