Postet nga: Enver Dugolli

Policia pa antiplumb – LIVE

Sonte në emisionin ‘Kallxo Përnime’ po transmetohet debati për problemet e brendshme të Policisë së Kosovës, për mungesën e jelekëve antiplumb e pajisjeve të ...

Ministri Mehaj pyetet për shërbimin e obligueshëm ushtarak

Deputeti i Vetëvendosjes, Enver Dugolli në mbledhjen e Komisionit për Siguri... e pyeti ministrin e Mbrotjes Armend Mehaj se a janë duke punuar në shërbimin e obligueshë...

Dugolli flet për eprorët e policisë që morën pjesë në takim me Vuçiqin

Pesë eprorë të Policisë së Kosovës në veri të vendit, janë parë gjatë 22 marsit të këtij viti në takimin e thirrur nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ...

Dugolli: Kritika e QUINT-it ka qenë e ashpër, por kryeministri ka obligime kushtetuese dhe ligjore

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, në emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se kritika e vendeve të QUINT-it rreth vendimit të Qeverisë së ...

Dugolli: Kontaktet me Radojiçiqin nuk kontribojnë në sigurinë e Kosovës dhe detyrën e Policisë së Kosovës

Sot gjatë ditës KALLXO.com ka raportuar për pesë zyrtarë të Policisë së Kosovës të cilat janë parë gjatë ditës së djeshme në një takim të ...

Dugolli: Çështja e monitorimit me kamera nuk ka të bëjë me Qeverinë

Enver Dugolli, deputet dhe anëtar i Komisionit parlamentar për Siguri, në emisionin "Kallxo Përnime" tha se çështja e monitorimit të kamerave nuk ka të bëjë me ...

Sindikata e Policisë: Polici i pensionuar merr 100 euro pension

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes është takuar me kryetarin e Sindikatës së Policisë së Kosovës, Imer Zeqiri.

Kërkohet nga Drejtori i Policisë që të lejojë monitorimin e procesit të rekrutimit të policëve të rinj

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti është duke raportuar në komisionin parlamentar për siguri.