Postet nga: Enver Dugolli

Enver Dugolli: Debati është thirrë pas agresionit rus ndaj Ukrainës, jo për TRUST pensional e për pagë minimale

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Enver Dugolli në diskutimin mbi çështjen e sigurisë në vend ngriti disa çështje por nuk e anashkaloi kritikën ndaj deputetit të AAK-së, Bekë ...

Rrëfimi i të mbijetuarit Enver Dugolli në 23-vjetorin e Masakrës së Dubravës

Lëvizja Vetëvendosje ka përkujtuar masakrën e Dubravës që u krye para 23 vitesh.

Dugolli: Një polici nuk i takon të flasë për politikë

Enver Dugolli, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje dhe anëtar i Komisionit parlamentar për Siguri, ka thënë se një polici nuk i takon të flasë për ...

Dugolli: Policia e Kosovës nuk ka rrezik të mbetet pa pajisje

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe anëtari i Komisionit parlamentar për Siguri, Enver Dugolli, ka thënë se Policia e Kosovës nuk rrezikon që të mbetet ...

Policia pa antiplumb – LIVE

Sonte në emisionin ‘Kallxo Përnime’ po transmetohet debati për problemet e brendshme të Policisë së Kosovës, për mungesën e jelekëve antiplumb e pajisjeve të ...

Ministri Mehaj pyetet për shërbimin e obligueshëm ushtarak

Deputeti i Vetëvendosjes, Enver Dugolli në mbledhjen e Komisionit për Siguri... e pyeti ministrin e Mbrotjes Armend Mehaj se a janë duke punuar në shërbimin e obligueshë...

Dugolli flet për eprorët e policisë që morën pjesë në takim me Vuçiqin

Pesë eprorë të Policisë së Kosovës në veri të vendit, janë parë gjatë 22 marsit të këtij viti në takimin e thirrur nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ...

Dugolli: Kritika e QUINT-it ka qenë e ashpër, por kryeministri ka obligime kushtetuese dhe ligjore

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, në emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se kritika e vendeve të QUINT-it rreth vendimit të Qeverisë së ...