Postet nga: Drogë

Dy të dyshuar kapen në flagrancë duke tregtuar drogë, sekuestrohet edhe një pushkë

Dy persona janë arrestuar në flagrancë nga Policia e Kosovës në kryeqytet duke shitur/blerë substancë narkotike që dyshohet të jetë kokainë.

Pejë, Policia sekuestron kokainë dhe mbi 10 mijë euro, arrestohet një person

Policia e Kosovës në Pejë ka arrestuar një person pasi në shtëpinë e tij ka gjetur dhe sekuestruar 163 qese të vogla që dyshohet se janë të mbushura me ...

Detaje nga aksioni i Policisë ku u kapën afër 60 kg drogë

 

Tentohet të futen 51 qese me substancë narkotike në Burgun e Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se kanë penguar futjen e 51 qeseve të vogla, të cilat dyshohet se janë të mbushura me substancë narkotike, brenda Burgut të Dubravë...

Burgim e gjobë të akuzuarit për 10 kg drogë

Gjykata e Prizrenit e ka gjetur fajtor dhe e ka dënuar Sevki Kayserlin nën akuzat për posedim të narkotikëve.

Gazeta italiane: Elsa Lila, nga këngëtare e Sanremos në kontabiliste e tregtarëve të drogës

Këngëtarja shqiptare, Elsa Lila u arrestua dje nga policia italine në shtëpinë e saj në San Lorenzo, shkruan gazeta italiane Corriere Della Serra.

Arrestohet një person pasi tentoi të kalonte kufirin me mbi 700 gramë drogë

Një person është arrestuar nën dyshimin se ka fshehur substanca narkotike me peshë prej 736.20 gramë, përderisa po kalonte pikën kufitare në Vërmicë.

Policia jep detaje për aksionin e sotëm në Mitrovicën e Veriut - FOTO

Policia në Mitrovicën e Jugut ka zhvilluar një aksion për tre persona të dyshuar për rastin e ndodhur më datë 20 shkurt ku dyshohej për veprat ‘Shkaktim ...