Postet nga: Drogë

Aksion i Policisë në Mitrovicën veriore

Në orët e hershme të mëngjesit një aksion policor ështe zhvilluar në zonën e Mitrovicës veriore.

Mitrovicë: Serbët e kapur me kokainë lirohen nga paraburgimi për më pak se 48 orë

Gjykata e Mitrovicës ka vendosur t'i lirojë në arrest shtëpiak dy serbët të cilët u arrestuan dy ditë më parë me një sasi të madhe të ...

Dosja ndaj të dyshuarit që u kap me 91 kg drogë

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit për të pandehurin F. M., i cili po dyshohet se ka transportuar 91 kg drogë e llojit marihuanë.

Arrestohet një grup kriminal shqiptar për kultivim dhe shpërndarje narkotikësh

Në Shqipëri, policia arrestoi sot 14 persona në Dibër dhe kryeqytet, të dyshuar si pjesë e një grupi kriminal, që prodhonte dhe shiste lëndë narkotike.

Fushë-Kosovë, 4 persona kapen në flagrancë gjatë shitblerjes së kokainës

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas një hetimi njëmujor dje rreth orës 15:10 ka zhvilluar një operacion me ç ‘rast në parkingun e një pompe të derivateve në ...

FOTO - Arrestohet një i dyshuar për drogë në Leposaviq

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për posedim të substancave narkotike në Leshak të Leposaviqit.

Aksion në disa qytete të Kosovës, konfiskohen 16 kg drogë e pajisje të kriptovalutave dhe arrestohen disa persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se njesitë e antidrogës sot kanë arrestuar disa persona dhe janë konfiskuar rreth 16 kilogramë drogë e dëshmi të tjera.

E futi drogën në atlete dhe tentoi ta dërgonte në burg, kapet nga gardianët

Sot në Qendrën e Korrektuese Dubravë, rreth orës 10:35, oficerët korrektues kanë parandaluar futjenn e kontrabandës brenda kësaj qendre.