Postet nga: Drogë

FOTO - Arrestohet një i dyshuar për drogë në Leposaviq

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për posedim të substancave narkotike në Leshak të Leposaviqit.

Aksion në disa qytete të Kosovës, konfiskohen 16 kg drogë e pajisje të kriptovalutave dhe arrestohen disa persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se njesitë e antidrogës sot kanë arrestuar disa persona dhe janë konfiskuar rreth 16 kilogramë drogë e dëshmi të tjera.

E futi drogën në atlete dhe tentoi ta dërgonte në burg, kapet nga gardianët

Sot në Qendrën e Korrektuese Dubravë, rreth orës 10:35, oficerët korrektues kanë parandaluar futjenn e kontrabandës brenda kësaj qendre.

Kapen 520 kg marihuanë në Serbi (FOTO)

520 kilogramë marihuanë, e paketuar në 134 pako, janë kapur nga policia në Nish të Serbisë, të cilat, siç raportojnë mediat atje, dyshohet se në territorin serb, janë futur nga Kosova. Në ...

Arrestohet një i dyshuar, u kap me drogë

Policia e Kosovës në Mitrovicë të Jugut mbrëmë ka arrestuar një burrë i cili dyshohet se posedonte substancë të dyshuar narkotike.

Pamje - Sekuestrohen rreth 75 kg marihuanë, arrestohen 5 persona

Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona dhe ka konfiskuar rreth 75 kilogramë substancë narkotike e llojit marihuanë gjatë operacioni, ‘Bardhoshi’ në Prishtinë.

I shkojnë në shtëpi për dhunë në familje, Policia i gjen edhe drogë, gjykata e dënon më 1 vit burgim

Gjykata në Prizren e ka gjetur fajtor dhe e ka dënuar me 1 vit burgim të akuzuarin A.B., për shkak të veprës penale kultivimi i bimës ...

Arrestohen dy persona, në lokal iu gjetë droga

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar dy persona pasi iu gjetën dhe sekuestruan 45 qese të mbështjella me foli alumini, një cigare me substancë narkotike marihuanë, një ...