Postet nga: Dialogu në Bruksel

Rakiq kërkon zbatimin e marrëveshjeve në Bruksel, thotë që janë të detyrueshme

Kreu i Listës Serbe, Goran Rakiq, i cili është edhe ministër në Qeverinë Kurti ka kërkuar zbatimin e marrëveshjeve të arritura në Bruksel, duke përfshirë ...

Çka ndodhi e çka u tha dje për takimet në Bruksel për çështjen e targave

Mëngjesin e djeshëm i dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak zhvilloi takime të ndara me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi dhe me kryenegociatorin ...

Zhvillimet në Bruksel, Escobar mbanë konferencë për media

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar, pritet që sot në ora 15:00 të mbajë një paraqitje për media.

Hapja e arkivave, Çitaku ka disa pyetje për zëvendëskryeministrin Bislimi

Nënrkyetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka kërkuar sqarime nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi i cili deklaroi sot se pala serbe është dakorduar që ...

Bislimi: Në Bruksel jemi dakorduar me Serbinë që t’i hapim arkivat

Pas takimeve bilaterale dhe trilatrale në Bruksel, zëvendëskryeministri për dialog, Besnik Bislimi tha që pala serbe është dakorduar që të hapen të gjitha arkivat, duke përfshirë ...

Petkoviq: Në dialog do të kërkojmë zbatimin e plotë të marrëveshjeve

Shefi i të ashtuquajturës Zyra Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq ka thënë se në takimin në Bruksel do të diskutojnë tema që janë ekskluzivisht pjesë dhe ...

Javën e dytë të shtatorit, takimi i radhës në Bruksel

Takimi i radhës në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi prittë të mbahet në javën e dytë të shtatorit.

BE-ja nuk tregon nëse sot në Bruksel u diskutua për Asociacionin

Bashkimi Evropian nuk ka treguar nëse sot në Bruksel në takimin në nivel të eskpertëve mes Kosovës dhe Serbisë është diskutuar edhe për Asociacionin e Komunave ...