Postet nga: agron bajrami

Kontrata e lobimit, Apeli dëgjon ankesat rreth rastit të lirimit nga akuza të ish-ministres Hoxha dhe të tjerëve

Gjykata e Apelit, më 08.04.2024 ka trajtuar rastin e lirimit nga akuza më 28.04.2023 të ish-ministres së Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ish-drejtorit të Prokurimit publik, Fitim Mustafa, dhe tre ish-sekretarëve të ...

Gjykimi ndaj 29 personave për shpëlarje parash përmes bixhozit të paligjshëm, Gjykata vendos ndaj njërit të akuzuar

Bekim Kyçyku, i akuzuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhoz të paligjshëm është liruar nga Gjykata e Prishtinës.

Vuçiq tha se Libia ka çnjohur Kosovën, ambasadori Agron Bajrami takon ambasadoren libiane

Ambasadori i Kosovës në Belgjikë, Agron Bajrami, ka takuar ambasadoren e Libisë në këtë vend, Amel Jerary.

Ambasadori Bajrami tregon propozimin e Kosovës në Bruksel që u refuzua nga Borrell

Ambasadori i Kosovës në Belgjikë, Agron Bajrami, ka thënë se në takimin e sotëm në Bruksel, Kosova ka propozuar që të pezullojë fazat e mëtutjeshme pë...

Agron Bajrami pritet të jetë ambasador në Bruksel

Ish-kryeredaktori i medias "Koha Ditore", Agron Bajrami pritet të jetë ambasador i Kosovës në Bruksel.

Ka nisur seanca e sotme gjyqësore ndaj ish-kryetarit të Gjilanit dhe 35 personave tjerë

Gjykimi ndaj ish-kryetarit të Gjilanit, Qemajl Mustafa dhe 35 të akuzuarve të tjerë, është duke vazhduar me dëgjimin e dëshmitarit Bardhosh Dalipi dhe pastaj do të vazhdohet me administrimin ...

Ish-kryetari i Gjilanit dhe 35 të akuzuarit tjerë edhe sot para gjyqit

 

Vazhdon saga gjyqësore ndaj ish-kryetarit të Gjilanit dhe 35 të akuzuarve të tjerë

Në gjykimin, ndaj ish-kryetarit të Gjilanit, Qemajl Mustafa dhe 35 të akuzuarve të tjerë, është vazhduar me administrimin e provave. Të akuzuarit, Qemajl Mustafa, Hatixhe Daku, Vehbi Geci, Qefsere Sadriu, Ilaz ...