Postet nga: Deputetët

Regjistrohen deputetët e PDK-së

Disa kandidatë të PDK-së që fituan më së shumti vota për deputetë në Kuvendin e Kosovës sot janë regjistruar.

VV-së i shtohet një deputet

Pasi mori votat e mjaftueshme për t’u bërë deputet nga partia IRDK, Elber Krasniqi i’u bashkua Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.

Vushtrria voton për rininë

Komuna e Vushtrrisë në zgjedhjet e 6 tetorit ka zgjedhur përfaqësues në Kuvend fytyra të reja.

Rexhaj: Deputetët e ministrat e LDK-së nuk do të punojnë si mësimdhënës e profesorë

Kandidati për deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Rexhaj në #DebatPernime ka premtuar se të zgjedhur e LDK-së në Kuvend, dhe në rast se janë në qeveri, ...

Shpërbërja, vendimi i fundit që e presin deputetët nga Kuvendi

Partitë politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës nuk po tregojnë vullnet që t’i përmbyllin me epilog projektligjet dhe pikat e papërfunduara në agjendë...

Kuvendi mblidhet sot në dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme.

Lekaj: 'Eurolab'-it po ia vazhdon monopolin ligji që e ka miratuar LDK dhe PDK

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ka hequr të gjitha “fajet” nga vetja për monopolin në homologim të automjeteve. Vazhdimin e ...

Nesër seanca e Kuvendit, në rend dite Tribunali ndërkombëtar dhe disa pika të tjera

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen nesër për seancë të re plenare.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!