Postet nga: Deputetët

KDI: Kuvendi nuk diskutoi mjaftueshëm për dialogun me Serbinë

Instituti Demokratik i Kosovës ka organizuar tryezën “Si të bëhet më efektive mbikëqyrja parlamentare ndaj dialogut Kosovë – Serbi?”, në një diskutim me deputetët e Kuvendit ...

Bllokada në Kuvend nuk e zhbllokon KQZ-në

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, për rreth tri orë kanë zhvilluar debat parlamentar në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) nga Presidenti, megjithëse ...

Labinot Tahiri nuk ka kaluar në AAK

Deputeti i Aleancës Kosova e Re (AKR-së), Labinot Tahiri nuk ka kaluar ende në AAK, ndonëse në disa media po shpërndahet lajmi që deputeti këngëtar ...

Deputetët e Kuvendit të Kosovës pjesëmarrës të Sesionit të Parë të Rregullt të AP të Këshillit të Evropës

Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Kosovës, i përbërë nga Xhavit Haliti, kryesues dhe Aida Dërguti e Ismet Beqiri, anëtarë, është duke marrë pjesë ...

Deputetët debatojnë por nuk e votojnë buxhetin 2019

Kuvendi i Kosovës ka vazhduar dy ditë debatin për shqyrtimin e parë të Projektligjit mbi Ndarjen Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për ...

Ligji për sijalizuesit, shtyhet shqyqrtimi pasi deputetët kërkuan kohë për ta lexuar

Projektligji për mbrojtjen e sinjalizuesve dhe ai për kompetencat e zgjeruara dhe konfiskimin e pasurisë janë shtyer për ditën e nesërme (e mërkurë 14.09.2018) pë...

Drekat e darkat luksoze të deputetëve me para të shtetit

Ushqim aziatik, ai i detit dhe ushqimet tradicionale kanë qenë pjesë e drekave dhe darkave zyrtare të shtruara nga deputetët e Kuvendit të Kosovës për tre muaj.

VIDEO- Përplasja Konjufca - Zeka eskalon në vulgaritet

Seanca e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës të  thirrur nga Lidhja Demokratike e Kosovës është zhvilluar me debat akuzash mes deputetit të Nismës, Milaim Zeka dhe ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!