Postet nga: Dëmet

Vërshimet në Malishevë, mbi 500 mijë euro dëme

Javë më parë, zona e Malishevës u ballafaqua me vërshime të mëdha për shkak të reshjeve të dendura të shiut dhe të borës.

Mamushë, breshëri shkaktoi dëme mbi 2 milionë euro në bujqësi - DOKUMENT

 

Tablodiet ia 'llogarisin dëmet' që Kina duhet t`ia paguaj Gjermanisë për shkak të coronavirusit

Gjermania i bashkohet Britanisë së Madhe, Francës dhe ShBA duke e sulmuar Kinën pasi që Berlini zyrtar i kërkoi përgjegjësi Pekinit në lidhje me pandeminë ...

Shiu dëmton fermerët në Mamushë

Shiu i rrëmbyeshëm që ka rënë mbrëmë në disa lokacione në Kosovë, ka shkaktuar dëme  të konsiderushme.

Tërmet i fuqishëm në Greqi

Në harkun kohor të një ore, tre tërmete të fuqishëm goditën detin Jon. Epiqendra ishte rreth 36 kilometra larg ishullit grek Zakinthos, por u ndje deri në Athinë, ...

Disa Fshatra të Klinës Pa Rrymë- Frikë edhe nga Vërshimet

Era e shoqëruar me reshje që nisi mbrëmë dhe po vazhdon edhe sot në Klinë, ka skaktuar probleme të furnizimit me energji elektrike.

Fshatrat e Istogut pa Rrymë për Shkak të Erës

Era e fuqishme që fryu mbrëmë në Dukagjin ka lënë pa rrymë dhe me dëme në rrjet disa fshatra të Istogut.

Telat e Rrymës Nëpër Tokë- KEDS Intervenon

Në KALLXO.com kanë ardhur fotografi nga një qytetar në të cilat shihen tela të rrymës nëpër tokë në Isniq të Deçanit.