Postet nga: Bresheri

Bujqësia e pasigurt - Sa ja vlen sigurimi i kulturave bujqësore në Kosovë?

Një nga problemet kryesore në bujqësi është rreziku nga kushtet atmosferike që kanë kulturat bujqësore. Pra, një bujk mundet të harxhoj para e kohë, e në fund krejt ...

VIDEO -Breshëri shkakton dëme në Mihaliq të Vushtrrisë, fermerët presin të kompensohen nga komuna

Breshëri që ka rënë mbrëmë ka shkaktuar dëme të mëdha në kulturat bujqësore në fshatin Mihaliq të Vushtrrisë.

Komuna e Gjilanit fton fermerët që pësuan dëme nga breshëri dhe erërat që t’i raportojnë ato

Komuna e Gjilanit u ka bërë thirrje fermerëve që t'i raportojnë dëmet nga fatkeqësitë natyrore, në mënyrë që të evidentohen në raportin, i cili do ...

Kosova pa sistem kundër breshrit, ministria thotë se po i analizojnë mundësitë

Kosova është një nga vendet e vetme në rajon që nuk ka sistem për mbrojtjen kundër breshrit.

Moti i ligë shkakton probleme në Francë - VIDEO

Moti i ligë në disa pjesë të Francës shkaktoi dëme të shumta.

Moti për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), ka njoftuar sot pritet të kemi mot të vranët dhe me reshje shiu.

Pamje - Breshër me grumbuj në disa fshatra të Skenderajt

Breshër i madh ka rënë në shumë vendbanime të Kosovës. Pamjet që qytetarët i kanë dërguar nga disa fshatra të Komunës së Skenderajt tregojnë ...

Stuhia e shiut në Prishtinë rrëzon një lis në rrugën ‘Fehmi Agani’ - FOTO

Fundjava në vendin tonë u karakterizua me rënie të temperaturave.