Postet nga: Dëmet

Regjistrimi i dëmeve gjatë luftës: Sa reale mund të jenë ato?

Regjistrimi i popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave, i cili do të zhvillohet në Kosovë nga data 5 prill deri më 17 maj, do t’u mundësojë qytetarëve të deklarohen, mes ...

VIDEO - Vetaksident në rrugën Prishtinë - Gjilan

Një veturë është vetaksidentuar në magjistralen Prishtinë -Gjilan.

VIDEO - Dëme nga erërat e forta, pezullohet mësimi për një javë në shkollën në Zhabar të Mitrovicës

Erërat e forta gjatë fundjavës kanë dëmtuar kulmin, dyert e dritaret e shkollës fillore të mesme të ulët “Shaban Idrizi” në Zhabar të Mitrovicës.

Kroacia dhe Bosnja goditen sërish nga stuhia

Një stuhi e fuqishme e ka goditur të premten pjesën veriore të Bosnje-Hercegovinës, përkatësisht Banja Llukën, Shamacin dhe Oxhakun.

Çfarë ndikimi kanë video-lojërat te zhvillimi i fëmijëve?

Gazetare: Albina Kastrati/REL

Komuna e Rahovecit ende pa zgjidhje për dëmet nga vërshimet e shtatorit

Vërshimet të cilat ndodhen për shkak të reshjeve të shiut në komunën e Rahovecit kanë shkaktuar dëme milionëshe në amvisëri, ekonomi familjare, biznese, infrastrukturë ...

Liderët botërorë mblidhen për ta hartuar 'Planin Marshall' për rindërtimin e Ukrainës

Sot është dita e 131 e pushtimit rus të Ukrainës – lufta e parë e madhe tokësore në Evropë në dekada.

Pamje - Breshër me grumbuj në disa fshatra të Skenderajt

Breshër i madh ka rënë në shumë vendbanime të Kosovës. Pamjet që qytetarët i kanë dërguar nga disa fshatra të Komunës së Skenderajt tregojnë ...