Postet nga: Covid19

Evropa Lindore dhe Qendrore regjistrojnë rekord të infektimit me koronavirus

Polonia, Ukraina dhe Bullgaria kanë raportuar shifra rekorde të të infektuarve dhe të vdekurve me koronavirus, teksa shtetet evropiane përballen me valë të re të rasteve dhe detyrohen të ...

Maqedonia e V. regjistron 24 viktima dhe 1.299 të infektuar me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar të shtunën për 24 viktima me COVID-19 dhe 1.299 të infektuar, shifër kjo më e larta që nga ...

Bie kurba e infeksioneve nga Covid, 519 raste të reja dhe 11 humbje jetë në 24 orë

519 raste të reja pozitive dhe 11 humbje është bilanci i 24 orëve të fundit nga koronavirusi në vendin tonë. Rastet e reja janë identifikuar nga 3251 testime të kryera.

Rreth 373 arsimtarë, nxënës dhe personel nëpër shkolla, të infektuar me koronavirus 

Në muajin mars, 373 arsimtarë, nxënës dhe personel nëpër shkolla në gjithë territorin e Kosovës, kanë rezultuar pozitivë në koronavirus, kanë bërë të ditur zyrtarë ...

Italia rimbyllet për shkak të pandemisë

Për miliona qytetarë të Italisë, nga kjo e hënë ka nisur përsëri një bllokim i rreptë. Qeveria e Romës pritet të nisë një plan ambicioz ...

Një vit më pas, OBSH-ja ende në hall për menaxhimin e pandemisë

Kur Organizata Botërore e Shëndetësisë e deklaroi koronavirusin një pandemi, një vit më pare, ajo e bëri këtë pas disa javë rezistence për ta ...

Franca ndryshon qëndrimin për vaksinën AstraZeneca

Qeveria e Francës tha se njerëzit e moshuar, me kushte para-ekzistuese të sëmundjeve, mund ta marrin vaksinën AstraZeneca kundër koronavirusit.

OBSH në alarm: Vala e re në Brazil është një tragjedi, paralajmërim për të gjithë botën

Organizata Botërore e Shëndetësisë ngre alarmin për gjithë botën, pasi Brazili po përballet me një tragjedi të shkaktuar nga një valë e re e ...