Postet nga: Covid19

Ministri Arben Vitia flet për procesin e vaksinimit kundër COVID-19 (VIDEO)

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, nuk është vaksinuar me vaksinën anti-COVID “AstraZeneca”.

Mbi 13 mijë raste aktive me COVID19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 89,507 raste nga 422,380 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1,858 raste të vdekjes.

Gjermania pezullon ‘AstraZenecan’ për personat nën 60 vjeç

 

Vaksinohen drejtoresha e OBSh-së në Kosovë, Isme Humolli dhe infektologu Salih Ahmeti

Isme Humolli drejtoresha e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Kosovë, është vaksinuar me vaksinën “AstraZeneca”, kundër coronavirusit.

Origjina e koronavirusit sipas një studimi të OBSH-së dhe Kinës

Një studimi i përbashkët i pa botuar ende, mes OBSH-së dhe Kinës mbi origjinën e COVID-19 arrin në përfundimin se "transmetimi i virusit nga lakuriqë...

Vitia njofton se procesi i vaksinimit kundër COVID-19 fillon të martën

Me kërkesë të Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, është mbajtur një takim virtual me Këshillin e Kryetarëve të Komunave në lidhje me koordinimin dhe procesin ...

COVID-19 Rezultatet

Mbi 900 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me ...

Nuk ka shtretër të lirë në Infektivë, kërkohen masa të reja

Klinika Infektive tash e disa ditë ka përmbushur kapacitetet spitalore. Numri i rasteve të reja është në rritje, ndërkohë që nuk ka as edhe një shtrat të lirë ...