Postet nga: Blerim Vela

Vela: Serbët vendas që kanë studiuar në Mitrovicë të veriut tani mund të dorëzojnë diplomat e tyre për verifikim

Shefi i kabinetit të presidentes, Vjosa Osmani, Blerim Vela thotë se Kosova po bën pjesën e saj në zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit.

Pas vendimit që i hapë rrugë Kosovës për anëtarësim në Këshill të Evropës, Vela ironizon me Daçiqin

Komiteti Ministror i Këshillit të Evropës sot në një mbledhje të jashtëzakonshme mori vendimin që t’ia përcjellë Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës ...

Vela i reagon Bërnabiqit pas deklaratave për zgjedhjet në veri

Shefi i kabinetit të presidentes së Kosovës, Blerim Vela, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq, e cila shkroi se mbajtja e zgjedhjeve në veri ë...

Shefi i kabinetit të Presidentës: "Vuçiq i çmendur, të ndërrojë dillerin"

Shefi i kabinetit të Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, Blerim Vela përmes rrjetit Twitter është shprehur se deklaratat e presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq dëshmojnë se ...

Vela: Serbia po përpiqet të frikësojë dhe korruptojë kandidatët serbë që të tërhiqen nga zgjedhjet në veri

Shefi i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, Blerim Vela, ka thënë se Serbia po përpiqet të detyrojë, korruptojë apo frikësojë kandidatët serbë lokalë që të të...

Sa vetura u dogjën në Veri dhe me çfarë targa ishin?

“Tri vetura me targa të Kosovës “RKS” janë djegur në veri”, shkruan media online “Zeri”, duke iu referuar një postimi në Twitter të Blerim Velës, shefit të kabinetit ...

Vela: Serbia po synon të prishë gjithë procesin zgjedhor në katër komunat në veri

Shefi i Kabinetit të Presidentes Vjosa Osmani, Blerim Vela ka thënë se Serbia po tenton të prishë gjithë procesin zgjedhor në katër komunat në veri të vendit.

Vela: Tri vetura të tjera janë djegur sot në veri të Kosovës

Shefi i kabinetit të Presidencës së Kosovës, Blerim Vela, ka thënë se sot janë djegur tri vetura të tjera, në veri të Kosovës.