Postet nga: Beogradi

Vela: Beogradi po kthehet në kryeqytet të ideologjive ekstreme politike

Shefi i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, Blerim Vela, ka thënë se kryeqyteti serb, Beogradi, po kthehet në kryeqytet të ideologjive ekstreme politike.

Çka thuhet në letrën e Kearns dhe Merezhkos për Kosovën, që iu dërgua SHBA-së, BE-së dhe Britanisë?

Politikanë të rëndësishëm të politikës së jashtme nga vende të ndryshme perëndimore i kanë bërë thirrje BE-së, SHBA-së dhe Britanisë së Madhe që të ...

Hill: Kryetarët e komunave në veri duhet të largohen nga ndërtesat komunale

Ambasadori amerikan në Beograd Christopher Hill, tha se kryetarët e komunave në veri të Kosovës të cilët u zgjodhën në zgjedhjet e 23 prillit, duhet të largohen ...

Rrëfimi ekskluziv i priftit nga Vatikani - Si u organizua takimi në mes Papës dhe Ibrahim Rugovës? (VIDEO)

Kleriku i lartë nga Vatikani, Vinçenzo Paglia, gjatë vizitës së tij në Prekaz ka rrëfyer takimet që ai i kishte zhvilluar gjatë viteve të 90-ta në Prishtinë ...

Sveçla: Këto zgjedhje do t’i neutralizojnë shantazhet e Beogradit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, theksoi e deri më tani procesi i zgjedhjeve në komunat e veriut, sa i përket çështjes së sigurisë është duke ...

Për kthimin e forcave serbe në Kosovë “vendos KFOR-i”, jo Beogradi

Një ditë pasi autoritetet në Serbi thanë se po shqyrtojnë dërgimin e forcave të tyre të sigurisë në Kosovë, nuk dihet shumë nëse dhe në çfarë mënyre ...

A pati provokime edhe në Merdarë, flet zëvëndëskryeministri Bislimi

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi, është deklaruar para mediave pas kthimit të tij nga Serbia në Kosovë.

Beogradi thotë se Petkoviqit iu ndalua hyrja në Kosovë

Drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, iu ndalua hyrja në Kosovë dhe pjesëmarrja në shugurimin e patriarkut Porfirije në Patriarkanën ...