Postet nga: besa luzha

Besa Luzha: Pagesat për lehonat duhet të mbulohen nga shteti, jo të ngarkohet sektori privat

Besa Luzha nga Friedrich Ebert Stiftung ka thënë se kushtet e punës në sektorin privat nuk janë të mira.

Regresi në Integrime - LIVE

Sonte në emisionin #KallxoPernime po transmetohet emisioni për regresin e Kosovës në procesin e integrimeve evropiane  dhe hapat që duhet të marr Kosova në bazë të agjendës ...

Njohës të fushës së artit flasin për adaptimin e ish shtëpisë së mallrave 'Gërmia' në sallë koncertale

Komuna e Prishtinës ka shpallur projektin fitues për adaptimin e ish shtëpisë së mallrave ‘Gërmia’ në sallë të koncerteve.

Besa Luzha uron Kurtin e Osmanin për dakordimin për bashkëqeverisje

Kandidatja për deputete nga kolicioni AAK-PSD, Besa Luzha ka uruar dakordimin e arritur sot mes liderit të LVV-së, Albin Kurtit dhe kandidates së LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ...

Deputetja që do ta shtyjë ndërtimin e sallës koncertale

Kandidatja për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Besa Luzha ka thënë se nëse e marr mandatin do të angazhohet për ndërtimin e sallës koncertale.

Istrefi i reagon Besa Luzhës: Vala s'është në shërbim të asnjë partie

Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi i ka reaguar kandidates për deputete nga koalicioni AAK-PSD, Besa Luzha, pas akuzave të saj se Telekomi po u mundë...

Shoqëria civile kërkon që pushimin e lehonisë prej 6 muajve ta paguajë qeveria

 

FES tregon për rrugën drejt zhvillimit ekonomik të Kosovës

Fondacioni Friedrich Ebert Stiftung (FES) ka organizuar kongresin nacional “Kosova që ne duam – Siguri Sociale- Zhvillim Ekonomik – Punë dhe Jetë të Dinjitetshme”, në bashkëpunim me partnerët vendas. Frank ...