Postet nga: AAK-PSD

Koalicioni AAK-PSD mori 409 mijë e 500 euro pas zgjedhjeve të 6 tetorit

Koalicioni Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës- Partia Socialdemokrate (AAK-PSD) ka përfituar 409 mijë e 500 euro nga Fondi për mbështetje të subjekteve politike për vitin 2020.

Afrim Hotit s’i ndihmoi as aderimi në AAK për t'u bërë deputet

Profesori universitar, Afrim Hoti i cili para zgjedhjeve të 6 tetorit, aderoi nga PDK-ja e Kadri Veselit në AAK-në e Ramush Haradinajt, nuk ka arritur që të bëhet deputet i ...

Dardan Sejdiu jep dorëheqje nga strukturat e PSD-së

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, kandidati i PSD-së, Dardan Sejdiu ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat brenda strukturave të kësaj partie.

Natyra Kuçi, deputetja e vetmuar e PSD-së

Natyra Kuçi do të jetë deputetja e vetme nga radhët e Partisë Socialdemokrate të Shpend Ahmetit, në legjislaturën e re të Kuvendit të Kosovës.

Rezultatet përfundimtare, AAK-PSD me 14 deputetë

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit.

Dilemat e politikës kosovare për shamitë në shkolla

Në Kosovë, sipas Kushtetutës së Kosovës, askush nuk mund të detyrohet ose të ndalohet, në kundërshtim me ndërgjegjen e vet, që të marrë pjesë në praktikimin ...

AAK-PSD dënohet me 4 mijë e 500 euro për shkelje të heshtjes zgjedhore

Koalicioni parazgjedhor AAK-PSD është dënuar me 4 mijë e 500 euro gjobë në dy raste të ndara nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), për shkelje të heshtjes ...

Gara me turma: Cila parti kishte më shumë njerëz në tubimet përmbyllëse të fushatës?

Partitë politike që garojnë në zgjedhjet e parakohshme nacionale të 6 tetorit, sot gjatë ditës mbajtën tubimet e fundit për këtë fushate zgjedhore.