Postet nga: besa luzha

Analistët: Për BE-në, Vuçiq një Partner Shumë i Rëndësishëm

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë vizitës në kompaninë “Pestova”, të hënën, ironizoi me fitoren e Aleksandar Vuçiqit në zgjedhjet presidenciale të ...

Analistët: Puna e Komisionit e Thellon Problemin e Demarkacionit

Deputetë të partive opozitare dhe analistë konsiderojnë që Komisioni i Ekspertëve për Matjen e Territorit është vetëm përpjekje për të rikonfirmuar qëndrimin e Qeverisë ...

Besa Luzha: Presim Hetim të Pavarur për Deharin

Besa Luzha, dorëzuesja e peticionit të shoqërisë civile për ndriçimin e vdekjes së Astrit Deharit, tha se nga seanca e jashtëzakonshme u Kuvendit ku po ...

Luzhën e Shqetësojnë 'Deputetët e Ftohtë' për Deharin

Duke folur për KALLXO.com pasi sot u refuzua në Kuvend debati për ndriçimin e vdekjes së Astrit Deharit, dërguesja e djeshme e peticionit për ...

'Astriti, Personazhi i Kafkës i Kohës Tonë'

Qindra qytetarë, të afërm e bashkëveprimtarë kanë marrë pjesë në marshin protestues në Prishtinë, ku u kërkua drejtësi për Astrit Deharin, aktivistin e Lëvizjes ...

Qytetarët Kërkojnë ‘Drejtësi për Astritin’ me Marsh në Prishtinë

Qytetarët Kërkojnë ‘Drejtësi për Astritin’ me Marsh në Prishtinë

Një grup i qytetarëve i janë përgjigjur thirrjes së organizatave dhe personaliteteve të shoqërisë kanë marshuar nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te ai “Skënderbeu” në Prishtinë ...

Koalicioni AAK- NISMA, Presion Mbi Vetëvendosjen

Marrëveshjen e koalicionit parazgjedhor mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, analistët politik në Kosovë po e shohin në ...

Taksat të Mos Përdoren për Shpenzime të Qeverisë

Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP), në bashkëpunim me fondacionin Friedrich Ebert Stiftung (FES), në një konferencë për media prezantuan raportin “Taksat e Dedikuara në Kosovë - Çka ...