Postet nga: Besa Limani

Dosja e Prokurorisë për grabitjen e taksistit në malet e Gllogocit

Gazmend Avdiu, Fitim Behrami dhe Milaim Duraku, të akuzuar nga Prokuroria për grabitje kanë dhënë fjalët përfundimtare në gjykimin ndaj tyre.

Dëshmitari: I akuzuari m’i kërkoi 60 mijë euro për dërgimin e kushërinjve në Amerikë

Zef Colaj, Bekim Krasniqi e Miftar Ukshinaj kanë dalë para Gjykatës së Prishtinës për t’u gjykuar për kontrabandim me migrantë.

Podujevë - Djali i maskuar tentoi ta vrasë babain e tij

B. M. i akuzuar për tentim vrasje, sipas dosjes së Prokurorisë e kishte qëlluar disa herë me armë zjarri babain e tij.

Gjykatësi vë në pikëpytje vlefshmërinë e aktakuzës për keqpërdorim të kartelave

Gjykata e Prishtinës nuk e ka të qartë nëse një aktakuzë është ngritur brenda afatit ligjor.

Burg për Lirim Sekiraqën dhe dy shtetas të Shqipërisë për drogë e rrëmbim

Gjykata e Prishtinës ka dhënë 11 vjet burg për tre të akuzuar për posedim e shitblerje të drogës.

Proces gjyqësor për grabitjen e 3 Eurove dhe telefonit

Prokuroria e Prishtinës pretendon se i ka rënë në fije se kush kreu njërën nga grabitjet e vogla në Lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë. 25 vjeç...

Therja e mësueses në shkollën '7 Marsi', Prokuroria kërkoi trajtim të detyrueshëm psikiatrik për të akuzuarën

 

Sqarohen rrethanat e therjes së mësueses në Lagjen Emshir

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar që e dyshuara autorja e incidentit në shkollën “7 marsi” të Prishtinës të dërgohet për trajtim psikiatrik.