Postet nga: Bernard Challandes

Challandes: Anglia kurrë nuk ka pasur pritje më të mirë se në Kosovë

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes në konferencën për media pas ndeshjes Kosovë-Angli ka folur edhe për pritjen në stadiumin “Fadil Vokrri” që ...

Challandes flet pas humbjes së Kosovës nga Anglia

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes pas ndeshjes me Anglinë ku Kosova humbi me rezultat 4:0 tha se ekipi bëri disa gabime.

Ambasada e Zvicrës i uron fat Kosovës dhe Challandes në ndeshjen me Anglinë

Ambasada e Zvicrës në Kosovë i ka uruar fat në ndeshjen me Anglinë kombëtares së Kosovës dhe trajnerit Bernard Challandes.

Challandes: Ndeshja ndaj Anglisë shumë e rëndësishme para asaj me Maqedoninë (VIDEO)

Bernard Challandes ka folur në konferencë për media para ndeshjes ndaj Anglisë, që luhet nesër prej orës 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kjo është deklarata e Challandes pas humbjes ndaj Çekisë

Trajneri Bernard Challandes është deklaruar pas humbjes ndaj Çekisë me rezultat 2-1, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e “Euro 2020”.

Bernard Challandes: Jemi gati për Çekinë

Trajneri i Kombëtares së Kosvës, Bernard Challandes, ka folur në konferencë për media para ndeshjes ndaj Çekisë, që luhet nesër në “Doosan Arena” në Plezen prej ...

Challandes: Jam i nderuar që jam trajner i Kosovës

Trajneri i kombëtares së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka mbajtur konferencë për media para ndeshjeve kualifikuese për Euro 2020, që Kosova i luan ndan Çekisë dhe ...

Trajneri i Kombëtares së Kosovës paralajmëron ndeshje madhështore ndaj Çekisë

Trajneri i Kombëtares së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se Kosova duhet të vazhdojë me filozofinë e lojës si deri më tani.