Postet nga: Bernard Challandes

Challandes: Suedia është kundërshtar shumë i fortë

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka folur në konferencë për media para ndeshjes ndaj Suedisë që zhvillohet të shtunën në kuadër të kualifikimeve për Botë...

Challandes: Ndaj Suedisë do të tentojmë të shënojmë

Selektori i kombëtares së Kosovës në Futboll, Bernard Challandes ka folur para dy takimeve që Kosova pritet t’i zhvillojë me datën 9 dhe 12 tetor.

Challandes i thur elozhe Lirim Kastratit

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes e ka vlerësuar lart potencialin e sulmuesit anësor Lirim Kastrati.

Challandes: Kosova bëri një lojë të madhe

Kosova ka humbur me rezultat 0-2, nga Spanja, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Challandes pret ndeshje të vështirë ndaj Spanjës

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka folur para ndeshjes ndaj Spanjës, që luhet në kuadër të kualifikimeve të Botërorit “Katari 2022”.

Challandes: Duhet të tregojmë lojë të mirë e të fortë edhe ndaj Greqisë

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se ndeshja e mirë ndaj Gjerogjisë është e rëndësishme të konfirmohet edhe ndaj Greqisë nesër ...

Challandes tregon se cila ishte arsyeja që fituan ndaj Gjeorgjisë

Kosova e ka shënuar fitoren e parë në kualifikimet e Botërorit “Katari 2022”, duke e mposhtur Gjeorgjinë me rezultat 0-1.

Challandes flet para ndeshjes ndaj Gjeorgjisë

Trajneri Bernard Challandes, ka folur në konferencë për media para ndeshjes ndaj Gjeorgjisë.