Postet nga: Bernard Challandes

Challandesi po interesohet në përparim të ekipit e jo kualifikim në Botëror

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, ka specifikuar në konferencë për media se atij po i intereson përparimi i ekipit dhe jo kualifikimi në Kampionatin Botëror “...

Challandes: Berisha po kërkon garanci në pozitën e tij, por nuk mund t’ia ofrojë

Bernard Challandes nuk e ka ftuar sulmuesin anësor Bernard Berisha, për ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Challandes respekton vendimin e Paqaradës për t’u larguar nga Kombëtarja e Kosovës

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Beranrd Challandes, ka thënë se i pëlqen Leart Paqarada, por e respekton vendimin e tij.

Challandes publikon listën për ndeshjet e shtatorit

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka bërë publike listën e futbollistëve të ftuar për tri ndeshjet e muajit shtator ...

Challandes thotë se Zvicra duhet të luajë ndaj Francës ashtu siç luajti ndaj Turqisë

Zvicra luajti me formacionin 3-4-1-2 në fitoren ndaj Turqisë me rezultat 3-1, fitore e cila ia siguroi kualifikimin në 1/8 e finales.

Challandes i kënaqur me paraqitjen e Kosovës ndaj Guinesë

Kosova ka pësuar humbje me rezultat 2-1, në miqësoren ndaj Guinesë e cila u zhvillua në Antali të Shqipërisë.

Challandes fton dy futbollistë të për miqësoret ndaj Guinesë dhe Gambisë

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se trajneri Bernard Challandes, i ka ftuar dy lojtarë të ri për miqësoret ndaj Guinesë dhe Gambisë që luhen në ...

Challandes: Ekipi ka bërë një lojë të mirë

Kosova ka shënuar fitore me rezultat 4-1, në miqësoren ndaj San Marinos.