Postet nga: Alain Giresse

Kampioni i Evropës dikur që la shije të hidhur në Kosovë

Pak më shumë se një vjet zgjati aventura e ish kampionit të Evropës me Francën në 1984, Alain Giresse në krye të Kombëtares së Kosovës në futboll.

FFK largon trajnerin e Kombëtares, Alain Giresse 

Alain Giresse nuk do të jetë më trajner e Kombëtares së Kosovës në Futboll.

Nga ndeshjet e qershorit deri tek mos ftesa e disa lojtarëve dhe sukseset e yjeve të Kosovës – Giresse zbulon të gjitha në konferencë

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Alain Giresse ka folur rreth të gjitha temave që përfshijnë kampion dardan në një konferencë për media në ...

Alain Giresse publikon listën për ndeshjet e Kosovës në qershor

Përzgjedhësi i Kombëtare së Kosovës në futboll, Alain Giresse ka publikuar listën e futbollistëve që do të luajnë në ndeshjet e qershorit kundër ...

Kosova me mungesa në ndeshjen kundër Irlandës së Veriut

Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka mbajtur seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së tretë në kuadër të Ligës së Kombeve kundër ...

Publikohet ekipi i Kosovës për ndeshjet e qershorit (LISTA)

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Alain Giresse, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e Ligës së ...

Dardanët kthehen në 'Fadil Vokrri', synojnë fitore përball Burkina Fasos

Kombëtarja e Kosovës në Futboll sot do të zbret në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” për tu përballur me Burkina Fason në ndeshjen e parë ...

Futbollisti i Ballkanit ftohet nga Giresse në ekipin A të Kosovës

Ëndrra e Emir Sahitit për të luajtur për Kosovën nuk mund të realizohet as këtë muaj.