Postet nga: Alain Giresse

Kosova me mungesa në ndeshjen kundër Irlandës së Veriut

Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka mbajtur seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së tretë në kuadër të Ligës së Kombeve kundër ...

Publikohet ekipi i Kosovës për ndeshjet e qershorit (LISTA)

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Alain Giresse, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e Ligës së ...

Dardanët kthehen në 'Fadil Vokrri', synojnë fitore përball Burkina Fasos

Kombëtarja e Kosovës në Futboll sot do të zbret në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” për tu përballur me Burkina Fason në ndeshjen e parë ...

Futbollisti i Ballkanit ftohet nga Giresse në ekipin A të Kosovës

Ëndrra e Emir Sahitit për të luajtur për Kosovën nuk mund të realizohet as këtë muaj.

Giresse: Dyert e kombëtares nuk janë të mbyllura për asnjë futbollist

Trajneri i Kombëtares së Kosovës në futboll, Alain Giresse ka pasur fjalë të mirë për kualitetin e futbollistëve kosovarë.

Dallimet në ftesa të futbollistëve midis Giresse dhe Challandes

Sa herë që Kombëtarja e Kosovës pritet të zhvillojë ndonjë ndeshje, shumë sportdashës e presin listën e të ftuarve, duke shpresuar që lista të përbë...

Trajneri i Kosovës, Alain Gireese flet në mediumin francez për punën e tij të re

Alain Gireese u emërua selektror i Kombëtares së Kosovës në futboll javën e kaluar në një konferencë për media të Federatës së Futbollit të ...

Trajnerët kosovarë flasin për trajnerin e ri të kombëtares së Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll dje ka zyrtarizuar trajnerin Alain Giresse.